За даними видання, крім Petya підрозділ зі спеціальних операцій отримання доступу АНБ розробив ще й вірус WannaCry

Вірус Petya, який нещодавно атакував низку держустанов, банків та компаній в Україні, розробили в Агентстві національної безпеки США. Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на New York Times.

За інформацією джерел видання, крім Petya підрозділ зі спеціальних операцій отримання доступу АНБ розробив і вірус WannaCry, який у травні виводив з ладу лікарні, залізниці та заводи у світі.

Згодом група хакерів, які називають себе «Shadow Brokers», якимось чином викрала цю кіберзброю. Спочатку хакери виставили віруси на продаж, а нещодавно навіть почали пропонувати місячну підписку. Хто такі Shadow Brokers – досі невідомо.

У свою чергу,  АНБ приховує свою роль у розробці кіберзброї, пише видання. Зокрема, прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон відмовився коментувати походження будь-якого вірусу.

Водночас американський уряд звинувачує інших в розробці кіберзброї. Так, два тижні тому Департамент внутрішньої безпеки США заявив, що до атак за допомогою вірусу WannaCry у травні причетна КНДР. А от до атак за допомогою Petya уряд припускає причетність Росії.

Нагадаємо, 27 червня низка українських компаній та банків зазнала хакерських атак від вірусу Petya.А. Він також паралізував роботу Кабміну та вивів з ладу електронний документообіг Чорнобильської атомної електростанції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ