Романа Сущенка у Росії визнали винним у шпигунстві

Український журналіст Роман Сущенко, який 7 вересня повернувся в Україну в рамках обміну полоненими, розповів, що в’язні у російській колонії пристойно ставляться до українців. Про це він заявив під час прескоференції в Укрінформі.

«Коли я приїхав в колонію, там взагалі все було відкрито, просто і зрозуміло. Що мене вразило, що там між ними (ув’язненими, – ред.) існує домовленість, що всі ці речі, які стосуються питань релігії, національностей, соціального статусу – вони не важливі і їх не чіпають. Але ставлення до українців, я мушу і повинен констатувати, пристойне. Всі чудово розуміють, що відбувається, незалежно від рівня освіти, від свого життєвого досвіду. Особливо люди, які там перебувають, не важливо які вони злочини скоїли, скільки отримали, вони все чудово розуміють», – розповів екс-бранець Кремля.

«Навіть деякі цікавилися нашою культурою люди – із середньої Азії, із Кавказу – мовою. Кілька місяців ми навіть віталися «добрий ранок». «Надобраніч» казали саме українською мовою», – додав Сущенко.

Як відомо, власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Росія звинуватила його у шпигунстві.

4 червня 2018 року Московський міський суд визнав українського журналіста винним і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму. Сущенко провину не визнав. У серпні 2019 року Сущенко підписав документи на «згоду відбувати термін покарання» в Україні. 7 вересня відбувся масшабний обмін полоненими між Україною і Росією у форматі «35 українців на 35 росіян».