Жолт Шем’єн вважає, що інтереси угорців за кордоном мають бути представлені і на місцевому рівні, і на рівні національного парламенту

Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн, відомий своїми закликами до автономії нацменшин, виступає за захист інтересів етнічних угорців за кордоном. Для цього, на його думку, у місцевих парламентах мають бути представлені угорські партії, передає Європейська правда.

«В інтересах зовнішньої політики Угорщини пропагувати угорські партії. Давайте говорити чесно – держави зацікавлені в асиміляції угорців. А ми зацікавлені в тому, щоби зупинити асиміляцію і зберегти угорську ідентичність», – сказав Шем’єн.

«Виживання угорців, які мешкають за кордоном, залежить від того, чи зможуть вони досягти успіху, рухаючись в напрямку досягнення автономії», – наголосив посадовець.

За його словами, важливо, щоб інтереси угорців за кордоном були представлені і на місцевому рівні, і на рівні національного парламенту.

Також Шем’єн переконаний, що етнічні угорські партії не лише мають дбати про представлення інтересів місцевої угорської спільноти, але також несуть відповідальність перед усією нацією. Він згадав «Союз угорців Воєводини» у Сербії як приклад етнічної угорської партії, яка повністю відповідає цьому критерію.

Варто зазначити, що угорський політик ще у 2014 році зазначав, що «кожна нація має виробити власну концепцію автономії. Жителі Воєводини, Закарпатської України повинні діяти у такому ж напрямку».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, письменниця і громадська діячка Лариса Ніцой попереджала, що за кілька років цілком може постати питання про відділення Закарпаття, чиї мешканці готові до інтеграції в угорське суспільство будь-якої хвилини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ