електрика
Демчишин запевнив, що віялових відключень цього року не буде

Цього року віялових відключень електроенергії не буде. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час звітування уряду, передає УНН.

«З точки зору електроенергетичного напрямку, враховуючи, що основне навантаження лягло на Енергоатом і паливо для атомних станцій в повній мірі закуплено, хочу всіх заспокоїти віялових відключень цього року не буде», – запевнив міністр.

Він додав, що Україна протягом останнього тижня завезла на свої склади понад 120 тис. тонн вугілля. «Протягом останнього тижня додатково на склади поклали більше 120 тис. тонн вугілля. Звичайно, нам ще досить багато потрібно його закупити. Тобто, як мінімум 1,5 млн тонн треба закупити. Але в нас залишилося ще два місяці, протягом яких цю роботу в повній мірі можна виконати», – сказав він.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості повідомив, що компанія “Центренерго” розраховує до 15 жовтня імпортувати 160 тисяч тонн вугілля з Південноафриканської республіки.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило графік погодинного відключення електроенергії. Під час минулого опалювального сезону дефіцит потужності й електроенергії в енергосистемі виник у зв’язку з аварійним відключенням енергоблоків на електростанціях через відсутність палива та пошкодження обладнання енергоблоків.

Наприкінці вересня 2014 року по всій країні відключали світло, але тоді такі акції не стали систематичними і швидко закінчилися. Національна енергетична компанія Укренерго ввела з 1 грудня 2014 року графіки аварійних відключень електрики в усіх областях.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ