Синод призначив святкування на 30 березня – на 13 днів пізніше за весь інший християнський світ

Синод РПЦ Московського патріархату вніс до календаря знаменитий День святого Патрика, який вважається національним святом в Ірландії. Про це пише Новая газета.

У світі це свято відзначають 17 березня, однак РПЦ МП традиційно вирішила використати Григоріанський календар, запроваджений в Росії 1918 року, і призначила святкування на 30 березня.

Тобто благочестивим православним християнам РФ пропонується святкувати День святого Патрика не з іншим християнським світом, а по-своєму – на 13 днів пізніше, так само, як, наприклад, Різдво.

Наразі комісія представила перший список західних святих, яких відтепер внесуть в усі календарі Московського патріархату. Оскільки комісія працюватиме і далі, то російський календар постійно поповнюватиметься «нововиявленими іменами західноєвропейських подвижників християнського благочестя».

Як відомо, католицька церква відзначає День св. Патрика порівняно недавно – з XVII ст., а в Ірландії він є національним святом. Оскільки національним кольором Ірландії вважається зелений, то учасники свята намагаються одягатися в зелені шати, а символом є трилисник – листок конюшини, або Хрест святого Патрика, що знаменує Святу Трійцю.

У різних містах світу, особливо в Нью-Йорку і Бостоні, де мешкає багато етнічних ірландців, цього дня влаштовують яскраві святкові заходи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ