Тарас Заєць є представником суддівської династії та має впливових родичів

Суддя Святошинського райсуду Києва Тарас Заєць 18 січня провалив тест на доброчесність, коли хотів влаштуватися на роботу в Антикорупційний суд, а вже 20 березня цей показник у нього виявився в нормі. Про це пише у Facebook Громадська рада доброчесності.

Громадська рада міжнародних експертів визначила, що Тарас Заєць не гідний здійснювати правосуддя, оскільки:

– у часи Революції Гідності Заєць ухвалював проти учасника акцій протесту свавільні рішення, обумовлені політичними мотивами;
– приховав цей факт у своїй декларації доброчесності за 2016 рік;
– вартість набутого ним та його родичами майна значно перевищує задекларовані доходи.

«Зокрема, представники ГРМЕ підрахували, що суддя та його батьки не змогли би придбати столичну квартиру вартістю $140 тис., а також автомобіль бізнес класу за $90 тис. Таким чином, міжнародні експерти встановили істотну невідповідність доходів судді та його родини їхнім статкам», – повідомляють у ГРД.

У Раді додають, що інформації, яка могла б розвіяти сумніви у здатності вершити правосуддя, суддя Заєць не надав. Утім, його доброчесність різко виросла вже за два місяці – під час проходження кваліфікаційного оцінювання.

«20 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала його доброчесним. «Суддя Майдану» успішно атестувався і судитиме безстроково.

«За інформацією бази даних «Суддівська кров», відбілений ВККС Заєць є представником суддівської династії та має впливових родичів. Мати Тараса Зайця до судової реформи була суддею Вищого адміністративного суду. Дружина працювала у секретаріаті Вищої ради правосуддя, а рідний дядько дотепер є суддею Київського окружного адміністративного суду», – додають у ГРД.

Варто зазначити, що 18 січня 2019 року Громадська рада міжнародних експертів та Вища кваліфікаційна комісія суддів виключили з конкурсу 8 кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду. Серед них був і суддя Тарас Заєць.