«Національний» статус поки що є для багатьох закладів культури «охоронною грамотою»

До переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації впродовж 2017-2020 років, увійшла низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка. Про це пише Дзеркало тижня.

У цілому, перелік об’єктів, які підлягають приватизації, налічує 893 держпідприємства, однак згодом їхня кількість зросте майже до 4 тисяч.

«За нашою творчою лінією у дзвінкій вервечці таких підприємств, наприклад, Національний цирк України (і ще шість українських держцирків). А також Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Українська кіностудія анімаційних фільмів», – пише видання.

«Циркова палітра» об’єктів, які підлягають приватизації, за словами автора, ще більш вражає: Харківський держцирк, Дніпропетровський держцирк, Одеський держцирк, Криворізький держцирк, Львівський держцирк тощо.

Автор статті наголошує, що приватизація – це одне із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей з МВФ. При цьому, приватизація об’єктів з національним статусом є юридично і політично складним процесом.

«За інформацією «Дзеркала тижня» з різних джерел у Мінкульті та Держкіно, передача таких цінностей, як Кіностудія ім. Довженка або Цирк на на проспекті Перемоги (обидва національні) в якісь приватні руки – складна парадигма законодавчих метаморфоз, а також рішень на Банковій», – зазначає автор.

Він вказує, що «національний» статус поки що є для багатьох закладів культури «охоронною грамотою». За його даними, зараз Мінкульт активно роз’яснює чиновникам Мінекономрозвитку наслідки непродуманих і непрорахованих різких приватизаційних кроків у сфері культури.

«У той же час не слід сподіватись і на манну небесну. Якщо маховик Міжнародного валютного фонду запущено, то жодними застереженнями і роз’ясненнями ніхто не відбудеться», – резюмує автор.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ