Підвищення пенсій із 1 травня, якщо і відбудеться, буде абсолютно неефективним

Підвищення пенсій із 1 травня якщо і відбудеться, абсолютно не ефективне. Більше того – до певної міри шкідливим. Цей крок влади не має відношення як до реформи, так і до подолання дефіциту Пенсійного фонду. Про це заявив експерт Реанімаційному пакету реформ із питань пенсійного забезпечення Володимир Щербина у коментарі Слову і Ділу.

Коментуючи анонсоване направлення законопроекту щодо пенсійної реформи до МВФ і Кабміну, експерт підкреслив, що реформа повинна докорінно змінити спосіб функціонування Пенсійного фонду, а точніше – спосіб забезпечення пенсійної потреби суспільства.

«Сьогодні це великий загальний котел. Чомусь в Україні вважають, що вкладені до Пенсійного фонду гроші нічого не варті», – переконаний Щербина.

За його словами, аби здійснити дійсно ефективну реформу, необхідно просто «забути» про чинну систему і повністю змінити принцип пенсійного забезпечення українців.

«Пенсійна система повинна наповнюватися через гроші людей, які сьогодні спрямовуються в ПФ. Їх потрібно як мінімум перестати відбирати через сплату ЄСВ, запропонувати людям приватні поліси. Засоби з цих полісів повинні, зокрема, успадковуватися в разі смерті їх власника. Так буде створюватися приватна власність – капітал, який українці зможуть накопичувати собі на гідну пенсію», – зауважив фахівець.

Нині ж, додав він, у населення більше зобов’язань перед державою, ніж становить розмір їх пенсії або зарплати. А коли у людини забирають більше третини доходу – вона перестає працювати, і думає, як вижити.

«Це базовий принцип. Але складається враження, що у нашої влади стоїть інше завдання – як не дати людям фінансовий ресурс для нормального життя», – наголосив експерт, акцентуючи, що це ключова проблема всіх реформ в Україні.

Щодо вимог Міжнародного валютного фонду, на його думку, слід усвідомлювати, що кредиторів мало хвилює гармонійний розвиток нашої країни і добробут її громадян.

«Турбує їх лише одне: щоб Україна була в змозі повернути борги. А на даний момент наша країна не здатна заробляти, а відповідно – не може й віддавати борги. У Фонді це розуміють, тому вимагають пенсійної реформи», – зазначив Щербина.

«Реформа не матиме жодного значення для людини, поки вітчизняна влада не зрозуміє просту річ: потрібно припинити витягати з кишені громадян більше третини їхнього доходу. Дві третини після оподаткування повинно залишатися в сімейному бюджеті», – підсумував фахівець.

Читайте: Де насправді влада братиме гроші на підвищення пенсій

БЕЗ КОМЕНТАРІВ