У низці міст Казахстану відбулися пікети опозиції

У Казахстані заблокували доступ до низки сайтів незалежних видань та соціальних мереж, зокрема до Facebook, Instagram, Telegram і Youtube. Про це повідомляє Радіо Свобода.

9 травня в Казахстані заблокували доступ до низки сайтів незалежних від влади видань, зокрема казахську службу «Радіо Свобода». Пізніше користувачі соцмереж заявили про обмеження доступу до Facebook і Instagram, до Telegram і Youtube.

Причиною блокування, найімовірніше, стали повідомлення про наміри прихильників опозиції провести акції протесту проти політики влади одночасно з підтримуваними владою акціями «Бєссмєртний полк».

До акцій протесту закликав заборонений у країні рух «Демократичний вибір Казахстану».

У низці міст відбулися пікети опозиції, у результаті були затримані активісти в Алмати і столиці країни Нур-Султані. Серед них – журналіст, кореспондент порталу vlast.kz Даніяр Молдабеков, якого силоміць посадили в поліцейський автомобіль і доставили у відділення.

Знімальні групи «Радіо Свобода» повідомили, що не змогли вчасно розпочати ефір з протестів у Алмати, оскільки там був вимкнений мобільний зв’язок.

Читайте: Столицю Казахстану перейменують на честь Назарбаєва