Андрій Іллєнко, народний депутат України

Якщо закриті списки вигідні усім без виключення олігархічним партіям, то мажоритарна виборча система – владі, оскільки за допомогою мажоритарників правляча сила формує більшість у Верховній Раді. Відтак, народу необхідно давити на ВР, аби депутати нарешті взялися за зміни до виборчого законодавства. Про це заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Андрій Іллєнко в ефірі ZIK.

Як підкреслив нардеп, хоча зміна виборчого законодавства була однією із вимог Майдану, це питання навіть не обговорюється, оскільки воно просто невигідні нинішній владі.

«Нинішній закон, де порівну існують закриті списки і «мажоритарка» – єдиний спосіб отримати парламент, який буде біль-менш лояльним до виконавчої влади», – запевнив Іллєнко.

Також він зауважив, що закриті партійні списки вигідні олігархічним партіям, які, завдяки цьому, можуть продавати місця у своїх політ силах. Тому, наголосив «свободівець», тут немає різниці – йдеться про владу чи опозицію. За його словами, мажоритарна система – вигідна саме владі, оскільки ще починаючи з часів Кучми більшість формували за рахунок депутатів-мажоритарників.

«Мажоритарка, у першу чергу, вигідна владі, тому що це можливість проводити потрібних людей до парламенту через адмінресурс і підкуп. Зазвичай, вони йтимуть без партійних брендів, як це було у 2012 році, коли усі кандидати від тодішньої влади по Центральній та Західній Україні не називали себе представниками «Партії регіонів», а незалежними мажоритарниками. Однак там, де змогли пройти – за рахунок підкупу та адмінресурсу – усі опинились під контролем тодішньої влади», – зазначив націоналіст, додавши, що саме за допомогою цих представників у ВР Януковичеві вдалось втримати парламент під контролем ще до революції.

На думку парламентаря, нині необхідність зміни назріла як ніколи, тому останнє корисне, що здатний зробити парламент, – змінити виборче законодавство.

«Без суспільного тиску, без тиску вулиці, громадянського суспільства та медіа, нічого не буде. Ніхто не наступатиме просто так на горло власній пісні», – заявив Іллєнко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ