У Transparency International різко засудили ситуацію з Віталієм Шабуніним

Українська філія міжнародної правозахисної організації Transparency International різко засудила переслідування громадських активістів і наголосила на неприпустимості цькування правоохоронними органами громадян, які борються з корупцією. Про це ідеться в оприлюдненій 21 серпня заяві TI Ukraine.

Як підкреслюється, ситуація із тиском правоохоронних органів на українських антикорупціонерів стає дедалі тривожнішою.

Зокрема Transparency International наголошує, що судовий процес над очільником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним є найбільш показовим прикладом політичного тиску та вибірковості правосуддя. Ця судова справа є продовженням утисків ЦПК та став публічною розправою над незручним для влади активістом.

На думку виконавчого директора Transparency International Україна Ярослава Юрчишина, за правопорушення кожен має нести належну відповідальність, але ні в якому разі, це не може перетворюватися у тиск на активістів та зловживання правоохоронними органами своїми повноваженнями.

«Жодна зі «справ Майдану», справа про розстріл Небесної Сотні чи справи про перешкоджання роботі журналістів 2016 року так швидко не розслідувалося. Ми можемо стверджувати, що «справа Шабуніна» є нічим іншим як показовою розправою», – підкреслив він.

Також зазначено, що тиск СБУ відчув і керівник рівненської обласної правозахисної громадської організації «Агентство журналістських розслідувань» і член Transparency International Україна Володимир Торбіч. Листи від СБУ команда «Четверта влада» отримала після розслідування походження статків вихідця з Рівненщини, а нині першого заступника голови СБУ, Павла Демчини. Управління СБУ у Рівненській області вимагало у регіональної організації, що є лише учасником національного проекту, надати вичерпну інформацію про фінансування всього проекту.

У своїй заяві організація вимагає у правоохоронних органів припинити зловживати своїми повноваженнями та переслідувати активістів, а також закликає активістів повідомляти про утиски громадянського суспільства.

Читайте: Тарас Загородній: Шабуніна за ґрати не кинуть, але посадять на гачок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ