Начальник штабу блокади Сергій Акимович

Начальник штабу блокади торгівлі з терористами Сергій Акимович у коментарі 24 оцінив ситуацію щодо можливого встановлення нових редутів на Харківщині у зв’язку з начебто незаконним перевезенням там товарів.

Акимович заявив, що у разі підтвердження фактів про перевезення незаконних товарів на Харківщині, там обов’язково встановлять нові редути. Штаб блокади вивчає та перевіряє інформацію, яка надходить, щоб не робити необдуманих рухів.

«У будь-якому разі ми зараз будемо спостерігати за товарами, які зараз з РФ йтимуть на територію України. Тому, що зараз всі, в тому числі і влада, заявила, що це робитиметься через Росію. Будемо перевіряти інформацію, робити висновки, приймати рішення», – підкреслив начальник штабу блокади.

Він зауважив, що методи перевірки інформації – це військова таємниця. Є різні варіанти, однак, для безпеки українських військовослужбовців озвучувати їх не можна.

Прихильники блокади стверджують, що насправді офіційне рішення РНБО про припинення торгівлі із окупованими територіями не діє.

Як пояснив Акимович, нині одночасно діє Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», що видана на підставі Закону України «Про боротьбу з тероризмом», і одночасно Указ Президента, який має меншу законодавчу силу (адже в Україні парламентсько-президенська форма правління).

Саме тому, запевнив активіст, юридично зараз будь-який суд може скасувати цей указ президента, оскільки постанова Кабміну дозволяє перевозити практично все.

«Українців знову хочуть розвести та надурити. Цей Указ Президента має меншу силу, ніж Постанова Кабміну: указ забороняє, а постанова Кабміну дозволяє», – наголосив він.

Тому, стверджує він, вихід із ситуації – ухвалення закону про окуповані території, який відразу зніме багато питань, зокрема, пов’язаних із торгівлею, військовополоненими українцями, які зараз, каже експерт, юридично вважаються заручниками терористів.

«Якби був закон про окуповані території на українських бранців розповсюджувалася б дія всіх міжнародних конвенцій, договорів. І вони б мали зовсім інші права. Але наразі влада цього не хоче», – підкреслив очільник штабу блокади.

Він пояснив, що цей закон відразу війну не зупинить, але буде першим кроком до припинення військових дій на Сході України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ