З’явився шанс, що угода із забудовником, який планує звести торговельний центр на місці стародавньої вулиці, буде розірвана

Київська міська рада підтримала за основу проект постанови, згідно з яким рекомендується розірвати угоду із забудовником, який планує звести торговельний центр на місці артефактів на Поштовій площі. За відповідне рішення на засіданні 11 жовтня проголосував 61 депутат, інформує УП.

Упродовж 7 днів Київрада має внести свої пропозиції інвестору щодо розірвання договору за згодою сторін.

Рішення ухвалили із правкою про припинення або зміну інвестиційного договору. Зокрема, йдеться про припинення договору у чинній редакції. Якщо інвестор погодиться переглянути умови договору і зберегти артефакти, то у міськраді не наполягатимуть на його розірванні. У разі відмови виконавчий орган має з’ясувати, чи були якісь порушення в ході виконання цього інвестиційного договору. Інвестором у договорі виступає компанія ТОВ «Хенсфорд Україна».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у лютому 2015 року під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва. Після цього міністр культури заявив, що забудовник з Поштової площі муситиме змінити проект.

12 березня 2015 року на розкопках стародавньої вулиці Київ стався обвал ґрунту, і археологи призупинили роботи.

У квітні 2015 року стародавню вулицю засипали землею – нібито щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця.

Кличко запевняв, що археологічну знахідку на Подолі збережуть, але його обіцянки досі так і не виконані.

21 червня 2018 року Київська міськрада, попри тиск громадськості, відмовилась розірвати інвестиційний договір із забудовником торговельно-розважального центру на Поштовій площі в Києві. Водночас міська влада обіцяє забезпечити відновлення археологічних розкопок із залученням міжнародних експертів та організувати все необхідне для консервації предметів археології, які підлягають музеєфікації на місці.
5 липня Верховна Рада рекомендувала уряду створити на Поштовій площі Києва музей і заборонити будівництво торговельно-розважального центру. Згідно з документом, Кабмін має вжити заходи для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі.
7 серпня Київська міська держадміністрація закликала Міністерство культури внести «Ділянку прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі» до Державного реєстру нерухомих пам’яток.