У МЕРТ зробили власні підрахунки і вони значно відрізняються від оцінок експертів МВФ

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України стверджують, що за підсумками січня – вересня 2017 року рівень тіньової економіки знизився до 33%, що на 3 п. п. менше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Про це пишуть Українські Новини.

Як повідомляють у міністерстві, детінізація економіки, за підсумками дев’яти місяців 2017 року, стала відображенням продовження процесів посткризової стабілізації економіки, для яких характерні підтримка помірних темпів зростання виробництва у відповідь на розширення як внутрішнього, так і зовнішнього попиту, збереження загалом курсової стабільності і помірних темпів інфляції, а також поліпшення очікувань бізнесу і населення.

Водночас динаміка детінізації стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому, зазначають у МЕРТ. Це, зокрема, низька довіра до інститутів влади; збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни; наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії.

Показник рівня тіньової економіки, розрахований за методом збитковості підприємств, за підсумками 9 місяців 2017 року, склав 22% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п. п. менше, ніж у відповідному періоді 2016 року.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно показав метод «витрати населення – роздрібний товарообіг» – 48% від обсягу офіційного ВВП. У порівнянні з показником дев’яти місяців 2016 року він зменшився на 3 п. п., що обумовлено зростанням обсягу продажів населенню споживчих товарів у легальному секторі великими темпами (на 5,8%, в порівнянні з обсягом 9 місяців 2017 року), в порівнянні з обсягом скоригованих грошових витрат населення на придбання споживчих товарів ( «+» 3,8% відповідно).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Міжнародному валютному фонді оцінили розмір тіньового сектора в структурі економіки України в 44,8% ВВП. У розвинених країнах, таких як США, Нідерланди, Японія, Швейцарія, Сінґапур, цей показник перебуває в межах від 7% до 15% ВВП.