Закон дає можливість українцям будувати сонячні електростанції як на землі, так і на дахах і фасадних конструкціях

Президент Володимир Зеленський підписав проект змін до закону про альтернативні джерела електроенергії – таким чином, власникам малих наземних сонячних електростанцій повернули гарантії отримання «зеленого тарифу».

Як йдеться на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради, проект закону був зареєстрований у Верховній Раді ще на початку червня 2019 року, а 6 серпня повернутий до парламенту з підписом президента.

Ухвалений закон вносить зміни до закону «Про альтернативні джерела енергії» щодо визначення порядку розрахунку рівня «зеленого тарифу» для всіх приватних домогосподарств, які виробляють електроенергію з сонячного випромінювання. Закон набуває чинності наступного дня після моменту його публікації.

Раніше в Україні був ухвалений закон, який передбачав перехід від «зеленого тарифу» до механізму аукціонів для нових об’єктів відновлюваної енергетики з 2020 року. Цей закон обмежував з 2020 року установку домашніх сонячних станцій потужністю до 50 КВт на землі з правом отримувати «зелений тариф» за відпущену в мережу електроенергію. Станції такого розміру можна було встановлювати тільки на дахах або фасадах капітальних споруд. Нова редакція закону повертає «зелений тариф» і для власників наземних електростанцій.