У МЕРТ очікують, що приватні компанії модернізують застарілі вокзали і порти України

Залізничні вокзали низки туристичних міст України можуть віддати в концесію – в управління приватним компаніям. Передусім йдеться про про вокзали в Хусті, Славському, Яремчі та Миколаєві. Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Михайло Тітарчук, передає Громадське.

За його словами, для проекту підшукують цікаві для туристів міста на заході та півдні України.

«На сьогоднішній день розглядаємо Хуст, Славське, Яремчу і Миколаїв. Перша умова – це має бути пасажиропотік. І друге – це має бути туристичне місце. Бо на сьогоднішній день, на жаль, наші всі вокзали, вони застарілі. І ми сподіваємося, що форма державно-приватного партнерства допоможе і державі, і громадянам отримати нові залізничні вокзали, з новою якістю», – пояснив Тітарчук.

Крім того модернізувати у форматі концесії планують порти – на ці потреби планують залучити до 500 млн доларів інвестицій.

Почати розробку документації для концесійних проектів можуть вже з ІІ кварталу 2018 року – до того часу, за прогнозами Міністерства, у Верховній Раді мають ухвалити новий законопроект про державно-приватне партнерство.

Як уточнили в МЕРТ, перші проекти будуть готові не раніше, ніж за кілька років.