Представник Держдепу наголосив: Росія несе пряму відповідальність за війну 

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що відповідальність за конфлікт на Сході України повністю лежить на Росії. За його словами, «ключі» до його завершення – також у Кремлі. Про це він сказав під час брифінгу в Лондоні, передає Крим.Реалії.

«Немає тут ніякої двозначності. Сили (які протистоять Україні, – ред.) перебувають під прямим командуванням і контролем Росії. І два політичні формування («ДНР» і «ЛНР», – ред.) повністю утримуються РФ з того часу, як вони були утворені, включаючи фінансування. Отже, Росія несе пряму відповідальність за цей конфлікт», – заявив Курт Волкер.

Спецпредставник Держдепу також наголосив, що ситуація на Донбасі останнім часом перейшла в активну фазу – «гарячу війну».

«Це все ще дуже гаряча війна. Минулого тижня, фактично, був рекорд за кількістю порушень перемир’я. За підрахунками ОБСЄ, сім тисяч за тиждень, це досить значна кількість», – підкреслив Волкер.

Він також наголосив, що конфлікт на Донбасі «часто зникає з перших шпальт газет», але його треба вирішувати терміново.

Волкер вкотре акцентував увагу не тільки на необхідності дипломатичних відносин для урегулювання конфлікту чи ситуації уздовж лінії розмежування, а й на сильних стражданнях мирного населення.

Він розповів про погіршення ситуації: руйнування інфраструктури – електро-, водо-, теплопостачання, зв’язку, доріг, проблеми в пересуванні людей. За його словами, особливу тривогу викликає спалах туберкульозу. Причому за умов, що склалися, в регіон важко доставити антибіотики.

«Промисловість зруйнована, одні шахти залиті водою, а деякі шахти використовуються для захоронення радіоактивних відходів. Радіоактивне зараження може потрапити в підземні води і викликати екологічне лихо. Є також фізичні небезпеки для населення, і ми часто чуємо про підрив людей на мінах, в людей стріляють… Тобто, це дуже активний конфлікт, гаряча війна», – зазаначив він.

Нагадаємо, раніше Курт Волкер заявив, що навіть російськомовні мешканці Донбасу хочуть, щоби Донбас повернули Україні.