У компанії наголошують: якщо росіяни порушать режим санкцій, на них чекають серйозні економічні наслідки

Німецький концерн «Volkswagen» заборонив продавати вантажівки, багатомісні комерційні автомобілі, спецмашини і запчастини до них на території окупованого росіянами Криму. Лист-нагадування наділали декільком російським автодилерам.  Про це пишуть Ведомости.

Зокрема, заборонений як прямий продаж автомобілів і запчастин, так і через посередників. Обмеження стосуються компаній, які перебувають на окупованому півострові або планують використовувати техніку на території Криму.

У компанії наголошують: якщо росіяни порушать режим санкцій, на них чекають серйозні економічні наслідки. Серед іншого німецька компанія може відмовитися від ввезення на територію Росії вантажівок, спецтехніки і автобусів.

Два незалежних один від одного автодилера повідомили «Ведомостям», що отримали такий лист вперше. Але, за словами співрозмовника видання, близького до «Volkswagen», нічого нового в цьому повідомленні немає, «а лист-нагадування розсилається регулярно». Він пояснив, що з 2014 року по відношенню до Росії діють санкції, і з того часу в Крим машини спеціального призначення і вантажівки Volkswagen, Audi, Skoda не поставлялися.

Представник «Фольксваген груп рус» відмовився говорити, чи було таке попередження.

За даними сайту митної статистики Росії, поставок спецтехніки та вантажівок «Volkswagen» з Євросоюзу в 2015-2017 роках не було.

Разом з тим продавець-консультант великого кримського автодилера запевняє, що спецтехніку, автобуси або запчастини «Volkswagen» в Криму купити можна. За його словами, замовник через кримський офіс автодилера може замовляти потрібну техніку або запчастини, покупку оформлять документально в Москві, Новосибірську або Краснодарі, а потім доставлять до Криму.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше розгорівся скандал через те, що Росія поставила на окупований півострів чотири турбіни «Siemens», які нібито призначалися для проекту на Тамані. Турбіни Росія планувала використати для нових кримських ТЕС.

21 липня у німецькому концерні заявили, що припиняють поставки обладнання в РФ для державних замовлень. Крім того, компанія «Siemens» розірвала ліцензійну угоду про монтаж обладнання для російських електростанцій, оскільки отримала достовірну інформацію про постачання турбін концерну в Крим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ