Парасюк
Володимир Парасюк, народний депутат

Гучна справа Геннадія Корбана починає відкривати суспільству очі на діяльність деяких чиновників та народних депутатів. Відтепер люди будуть по-іншому дивитися та сприймати, зокрема, нардепа Володимира Парасюка. Під час обшуку будинку Корбана було вилучено його таємну бухгалтерію, де чорним по білому написано, що лідер партії «Укроп» позичав Парасюку 100 тисяч доларів. Сам депутат ці заяви відкидає, мовляв, усе це брехня і його такими махінаціями не залякати. Тож правда це чи вигадка?

Він став відомий завдяки Майдану – це той сотник, який вийшов на сцену із закликом штурмувати Верховну Раду, після чого наступного дня прокинувся знаменитістю. Соціальний ліфт у випадку з Парасюком спрацював на 100% – із невідомого нікому робочого він став народним депутатом України VIII скликання.

26 жовтня 2014 року, парламентські вибори. Округ № 122 (м. Яворів, Львівська область). Тут самовисуванцем балотується сотник самооборони революційного Майдану, боєць добровольчого батальйону «Дніпро-1» Володимир Парасюк. Своє рішення піти у велику політику він нібито ухвалював самотужки, проте вже тоді вперше заговорили про його зв’язок з олігархом Ігорем Коломойським, адже фінансування батальйону «Дніпро-1», подейкують, відбувалося саме коштом найближчого оточення олігарха. Якраз із того моменту журналісти та громадськість почали шукати відповідь на запитання, «чиєю людиною» є Володимир Парасюк?

За словами політолога, директора аналітичного центру «Політика» Миколи Давидюка, такі запитання є логічними, адже виборча кампанія потребує багато коштів, і де їх узяв Парасюк – ніхто дотепер не знає: «Для молодого політика Парасюка це виклик, йому треба пояснити, звідки в нього гроші на машину, годинник, на виборчу кампанію, на постійні поїздки до Львова. До нього є багато фінансових запитань, на які він має відповісти громадськості».

До прикладу, аби злітати до Львова, потрібно витратити приблизно 1-2 тисячі гривень. Парасюк цього року був там приблизно 30-50 разів, і якщо це підсумувати, виходить доволі цікава сума, враховуючи, що зарплата у нардепа – 6,5 тисяч гривень.

Сьогодні прізвище «Парасюк» у багатьох українців асоціюється з бійками під час сесій у Верховній Раді, зі скандалами та емоційними висловлюваннями. Він став тим, хто вважає, що йому можна все – навіть ударити ногою в голову високопосадовця СБУ. Пізніше деякі експерти скажуть, що все це він робить, бо знає, що за його спиною стоїть Коломойський.

Парасюк – депутат, який за будь-які свої вчинки і справи виправдовується Майданом. На думку згаданого політолога, «Майдан – його історія успіху, яка вивела його на політичну орбіту, бо якби не було Майдану, не було би Парасюка-політика. Проте йому треба зараз переформатуватися на парламентаря і почати працювати в парламентських умовах».

Наступним приводом для чуток стала заява нардепа після звільнення Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА: «…всім скептикам і хамелеонам порада включити пам’ять і згадати ті часи, коли ви молилися на команду Коломойського і співали їм оди про те, як вони зупинили сепаратизм і дали відсіч ворогу…». Парасюк був присутній на судовому засіданні Геннадія Корбана (права рука Коломойського – ред.), навіть встиг там побитися з правоохоронцями. Чомусь інші позафракційні депутати на засідання суду в справі Корбана не ходять, а тим паче не б’ються, наголошуючи на тому, що затримання його є незаконним.

І останній інцидент, який проливає світло на зв’язки Парасюка з Коломойським – це оприлюднення чорної бухгалтерії Корбана, де зазначено, що останній позичив йому 100 тисяч доларів. Звичайно, тепер до ГПУ в громадськості багато запитань. Також не варто виключати, що ця бухгалтерія може бути підроблена: така людина як Корбан навряд чи після другого обшуку стала би тримати подібні документи в себе вдома… Утім згадані факти якщо не доводять, то показують явні симпатії Парасюка до Коломойського.

Ім’я спонсора Парасюка остаточно стане відоме під час дострокових парламентських виборів, адже тоді, аби підсилити свої політичні проекти, всі «ляльководи» збиратимуть позафракційних депутатів під свої знамена. Тому рано чи пізно громадськість все ж дізнається «ху із ху, містере Парасюк»…

Людмила Гаврилюк, для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ