Володимир Тищенко, відеоблогер

13 березня суддя Господарського суду Києва Спричак О.М. скасував рішення Київради про розірвання договору оренди земельної ділянки біля станції метро «Осокорки» площею 0,7 на якій два роки був створений сквер. Слід зазначити, що цей судовий процес став можливий лише завдяки юристам Кличка, які чи то ненавмисно, чи то з прямим умислом припустилися технічних помилок в рішенні, за які і чіпляються судді для задоволення позовних вимог забудовника.

Через масові протести громади щодо незаконної забудови біля метро «Осокорки» за поданням міського голови Київрада розірвала договір з ТОВ «Скай-Буд ЛТД» і в травні 2015 року на місці скандальної забудови створила сквер. Це було зроблено прямо напередодні місцевих виборів, не дивлячись на те, що раніше мер столиці розповідав про відсутність будь-яких порушень щодо будівництва торгово розважального центру свого однопартійця на Осокорках.

Однак після виборів ситуація щодо скандальної забудови у мера кардинально змінилася. Забудовник подав позов на Київраду про скасування її ж рішення про створення скверу. 18 квітня 2016 року даний позов в одне засідання був успішно злитий Київрадою. Громада дізналася про це лише після того, коли забудовник розіслав комунальним службам лиси щастя про заборону будь-яких дій щодо даної земельної ділянки, зокрема, навіть заборону поливати дерева.

Згодом, після втручання громади на стадії апеляції, ОСН «Будинковий комітет Ахматової 41-43» залучили в справу в якості третьої особи. Справа дійшла до Вищого господарського суду України, який скасував попередні рішення та повернув її на новий розгляд.

Заангажованість судді Спичака, який почав розглядати справу під час нового розгляду, проглядалася з самого початку. Суддя впродовж трьох місяців відверто зволікав з її розглядом. Із шести судових засідань більшість взагалі переносили безпідставно, очевидно, з метою про щось домовитись із забудовником.

Попри негативне рішення, громада твердо налаштована домогтися справедливості в апеляційній інстанції.

Джерело: Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ