Володимир Тищенко, відеоблогер
Володимир Тищенко, відеоблогер

Вищий господарський суд України переніс розгляд касаційної скарги фірми олігарха Василя Хмельницького ТОВ «Біонік Ленд» щодо повернення незаконно привласнених 147 гектарів Біличанського лісу. Цю земельну ділянку екс-регіонал отримав ще в 2007 році. Земельна оборудка з 147 гектарами лісу, вважається найбільшою земельною аферою Черновецького, коли одним рішенням Київрада виділила такий великий шмат землі під фіктивний житлово-будівельний кооператив в який входило декілька студентів.

Ще за правління Януковича громада подала позов до суду, щоб скасувати незаконне рішення і повернути дорогоцінну землю місту. Однак через велику доказову базу фіктивності земельної оборудки, в суді розпочалася тяганина. Після Майдану новообраний мер столиці Віталій Кличко, забув про обіцянки, які давав перед виборами про відміну незаконних рішень Київради Черновецького. На суди по справі Біличанського лісу, вже за дорученням Кличка, продовжував ходити представник Євген Палій, який як і за часів Попова відстоював законність рішення Київради Черновецького про виділення 147 гектарів землі і заперечував проти їх повернення місту.

Представник Київради в судах діяв не в інтересах громади а в інтересах першого заступника Кличка Ігоря Ніконова, компанія якого «КАН Девелопмент», була девелопером будівництва технопарку одіозного олігарха Bionic Hill в Біличанському лісі.

Впродовж судової тяганини по справі Біличанського лісу, Віталій Кличко всіляко уникав відповідей пов’язаних з проектом Bionic Hil.

Меру столиці нічого було відповісти на питання, чому його представник проти повернення 147 га і чому він підписав розпорядження №906 про виділення з бюджету міста Києва 337 млн. грн. на будівництво дороги та підведення комунікацій до приватного проекту екс-регіонала, який має забудовувати його заступник.

Завдяки активній позиції громади та ЗМІ, які висвітлювали хід судового процесу, суд скасував рішення Київради про виділення 147 гектарів землі та повернув її місту.

Програвши апеляційну інстанцію, Василь Хмельницький продовжує боротися за повернення активу понад в мільярд гривень.

Спочатку Вищий господарський суд України без жодної мотивації поновлює ТОВ «Біонік ленд» строк на касаційне оскарження – який був ними пропущений без поважних причин, а потім в обхід автоматизованої системи розподілу справ, через розпорядження секретаря судової палати, замінює головуючу по справі і призначає скандальну суддю Тетяну Дроботову (документ).

В зв’язку з порушення діючого законодавства, на попередньому судовому засіданні, 24 грудня 2015 року представником мешканців військового містечка, які в справі є третьою стороною, Олександром Дядюком був заявлений відвід судді Дроботовій Т.Б., однак колегія суддів його відхилила.

Суддя Тетяна Дроботова прославилась тим, що задовольняє інтереси забудовників. Зокрема у 2015 році попри всю очевидність незаконної забудови «Акварелі» у м.Вишневе, нею були скасовані рішення судів попередніх інстанцій, які забороняли будівництво. Зараз у м.Вишневе на території 6,5 га, де згідно генерального плану міста мали бути збудовані лікарня, під яку навіть забили сваї, і можливо дитячий садок, зараз будується щільний комплекс багатоповерхівок.

Задля збереження Біличанськкого лісу, який є легенями столиці, запрошуємо небайдужих киян та представників ЗМІ на судове засідання, яке відбудеться 28.01.2015 року о 12:00 у Вищому господарському суді України (вул.Копиленка,6) зал №202.

Володимир Тищенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ