Волонтери «Повернись живим» запустили курс із навчання саперів. Про це на сторінці організації у Facebook  написав очільник волонтерської групи Віталій Дейнега. З його слів, волонтери розпочинають роботу з навчання саперів-підривників і розвідників на конвеєрній основі.

«Ми беремося за навчання саперів-підривників і розвідників на конвеєрній основі. Сьогодні закінчується перший такий курс. 17-й батальйон тепер може спати спокійніше, горлівські сепари – ні. Інструктор навчив розвідників і саперів, проїхав по позиціях і вже готує рекомендації з використання мінних полів», – пише Дейнега.

За словами волонтера, бійці два тижні навчалися працювати з усім, що є на складах: різні типи мін, вибухівки, детонатори, машинки і системи управління. «Тепер вони набагато краще вміють: знешкодити чужу міну та поставити свою, задокументувати мінне поле і знищити снаряд, що не розірвався. Завтра інструктор повернеться до Києва, і ми обговоримо з ним деталі, попрацюємо над помилками, доопрацюємо курс і візьмемося за наступний батальйон», – додав він.

Програма з підготовки саперів із бійців 17 батальйону, за даними «Повернись живим», буде коштувати до 120 тис. грн. «Це щупи, «кішки», ножі, інструменти, радіодетонатори і багато іншого. Після цього ми візьмемося за наступних. Зараз переговори йдуть з другим батальйоном 95-ї бригади та іншими», – йдеться в повідомленні.

Фото Facebook 

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ