Мільярди людей га Землі потерпають від нестачі чистої води

Приблизно 4,5 мільярда жителів планети позбавлені адекватних санітарно-гігієнічних умов. 892 мільйони людей все ще змушені відправляти свої природні потреби де доведеться, а 600 мільйонів користуються одним туалетом разом з іншими мешканцями цілого села або цілого поверху, наприклад у гуртожитку. Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН, повідомляє УНІАН.

Автори дослідження дійшли висновку, що сьогодні величезна кількість людей, особливо в сільських районах, як і раніше, не має доступу до чистої питної води і живе без туалетів. Це призводить до того, що кожен день сотні дітей помирають внаслідок інфекційних хвороб, яким можна було б запобігти.

Лише через діарею щорічно гинуть 360 тисяч дітей у віці до 5 років. Багато дітей заражаються на холеру, гепатит А і черевний тиф.

«Чиста вода, санітарія та гігієна в будинку не повинні бути привілеєм лише заможних людей або городян», – заявив Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Крім того, він нагадав усім державам про те, що доступ до чистої води та санітарії є фундаментальним питанням людської гідності і прав людини. Як підкреслив очільник ВООЗ, усі країни зобов’язані створити умови, що дозволяють реалізувати ці права.

У Порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року визнається центральна роль, яку відіграє вода і санітарія в процесі сталого розвитку. В ній ставиться завдання повної ліквідації до 2030 року практики відкритої дефекації. Держави пообіцяли в найближчі 15 років домогтися забезпечення загального доступу до основних санітарних послуг.

У доповіді також зазначається, що 90 країн світу дуже далекі від досягнення цих цілей, а ті темпи, якими вони просуваються, не дозволять їм досягти намічених цілей до 2030 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ