Повноваження Дмитра Вовка закінчуються 26 травня

Скандальний протеже президента Порошенка та симпатик олігарха Ахметова  Дмитро Вовк відмовився від планів залишити за собою посаду глави Нацкомісії з регулювання енергетики. Про це пише Економічна правда з посиланням на джерело на ринку.

Співрозмовник не уточнив інших подробиць, обмежившись інформацією про те, що відповідне рішення було погоджено з вищим керівництвом.

Нагадаємо, термін повноважень голови Національної комісії, що здійснює регулювання у царинах енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, згідно з планом ротації членів регулятора, закінчується 26 травня 2018 року.

Вовк подав документи на участь в конкурсі з відбору двох кандидатів до президії комісії. Однак його заявка була скасована у зв’язку з невідповідністю ключовій вимозі: претендент повинен мати не менше 5 років досвіду роботи в енергетичній сфері, тоді як у Дмитра Вовка було 3,5 року.

Дмитро Вовк був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року. До призначення на цю посаду він не мав досвіду роботи в сфері енергетики. У 2009-2013 роках працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала бізнес-угоди президента Петра Порошенка. З березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював в Москві в корпорації Roshen, яка належить президенту.

За час каденції Вовка була ухвалена скандально відома формула «Роттердам+», яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

У лютому 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП під час ухвалення регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК».

У травні стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує ще одне провадження відносно ДТЕК. Зокрема, енергохолдинг імпортував із США неліквідне вугілля з підвищеним вмістом сірки (3,33%-3,46%), а у тарифах отримував ціну за формулою «Роттердам+».