Співавтор проекту каже: капітальний ремонт не допоможе – потрібна реконструкція

Міст Метро, побудований у Києві в 1965 році, може впасти в будь-який момент. Про це заявив співавтор проекту Георгій Росновский в інтерв’ю Громадському Радіо.

Росновський розповів, що міст Метро мав простояти 100 років, але вже за 30 років почав викликати великі побоювання.

«Обстеження показало, що там багато тріщин і арматура в поганому стані. Чому все це відбувається? Під час будівництва дві напіварки стягують стяжкою, в якій знаходяться пучки арматур, так от ці пучки арматур як слід не ізолювали», – сказав він.

За словами Росновского, капітальний ремонт не допоможе – потрібна реконструкція.

«Для цього потрібно потихеньку розбирати дорогу авторуху, розбирати деякі конструкції, і замість двох смуг робити по три смуги. У мене такий проект. Так, вже років десять як заборонили рух мостом важкого транспорту, але все одно міст під загрозою. У мене є інші матеріали обстеження, де чітко написано, що міст Метро може впасти в будь-який момент абсолютно несподівано», – додав він.

Співавтор проекту мосту Метро Георгій Росновский

Росновский стверджує, що якщо міст почне валитися, то впаде повністю.

«Почне в одному місці, і, як доміно, піде по всіх прольотах. І ще один показник: коли випробовували міст Метро, давали колосальне, максимальне навантаження, і опускання шарнірів було на 3 см, прибирали навантаження, було – нуль. А зараз шарнір опустився на 23 см і не піднімається», – зазначив він.

Міст Метро – перший метроміст через Дніпро в Києві. Разом з Русанівським мостом з’єднує правобережну частину Києва з Русанівкою, Лівобережним масивом, Воскресенкою, Лісовим масивом, зоною відпочинку – Гідропарком. На правому березі Дніпра міст завершує станція «Дніпро» Київського метрополітену.