Верховна Рада планує надати статус учасника бойових дій постраждалим активістам Майдану

Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за законопроект, що передбачає надання статусу учасників бойових дій активістам, які отримали тілесні ушкодження під час Революції гідності, що не призвели до інвалідності. Про це інформує УНН.

За відповідний законопроект у першому читанні проголосував 261 народний депутат.

Документ пропонує внесення змін до законодавства, якими передбачається, що особи, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича та включені до відповідного переліку осіб, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі охорони здоров’я отримують статус учасника бойових дій.

Підкреслимо, що дія цієї норми не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із подіями Революції гідності.

Порядок надання статусу учасника бойових дій таким особам визначатиме Кабінет Міністрів України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ