1
21 січня 2015 року Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і Ко

З офіційного сайту Інтерполу зникла інформація щодо перебування у міжнародному розшуку чиновників часів екс-президента України Віктора Януковича. Про це заявив голова громадської організації Центр протидії корупції Віталій Шабунін та наголосив, що це, означає, що справи корупціонерів «зливають».

2
На сайті вже немає досьє чиновників часів Віктора Януковича

Зокрема, на сайті вже немає досьє екс-прем’єр-міністра України Миколи Азарова, колишнього глави Міністерства охорони здоров’я Раїси Богатирьової, бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра фінансів Юрія Колобова і колишнього нардепа Юрія Іванющенка.

3
Не дає результатів і пошук інформації про бізнесмена Сергія Курченка

«Зникнення всіх цих підозрюваних з бази Інтерполу може означати лише одне – справи екс-чиновників часів Януковича успішно зливають. У свій час, як Шокін (генеральний прокурор України Віктор Шокін, – ред.), так і Аваков (міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, – ред.), вже пропіарилися з того, що екс-чиновники часів Януковича були подані до міжнародного розшуку, тепер нехай пояснять, чому вони звідти зникли», – каже Шабунін.

У повідомленні його прес-служби наголошується, що, згідно з українським законодавством, якщо особи немає у базі розшуку Інтерполу, в Україні можуть виникнути перешкоди для отримання дозволу на спеціальне досудове розслідування.

«Фактично, відсутність такого дозволу не дозволить довести справи до суду. Отже, і неможливо буде повернути награбоване майно Януковичів, Азарова та інших чиновників колишньої влади», – пояснив юрист «Центру протидії корупції» Денис Свириденко.

Нагадаємо, 21 січня 2015 року Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Януковича і його поплічників. Проте 21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.

18 листопада в ГПУ заявили, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування «політично вмотивованим».

Читайте: Фіаско Генпрокуратури: Євросоюз зняв санкції з Портнова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ