Німеччина вперше опанувала плазму
Німеччина вперше опанувала плазму

На людство чекає енергетична революція, а потреба у викопних джерелах енергії може повністю відпасти. Німецькі вчені з Інституту плазмової фізики Макса Планка зробили величезний крок на шляху до опанування чистої й практично невичерпної енергії ядерного синтезу, повідомляє Science Alert.

Як пояснюється на офіційному сайті цієї наукової установи, його співробітники досягнули ефекту стійкої термоядерної реакції з перевищенням виділеної енергії над витраченою за допомогою пристрою під назвою «стелларатор». Фахівці не один десяток років говорили про величезний потенціал стелараторів, але лише тепер змогли спромоглися контролювати плазму.

Ядерний синтез відбувається під час з’єднання атомів при надвисоких температурах і приховує у собі величезний потенціал, що дозволяє виробляти практично необмежену кількість енергії. Аналогічні процеси відбуваються на Сонці останні 4,5 млрд. років, забезпечуючи енергією, зокрема, й Землю.

Якщо німецькі вчені зможуть повторити результати на інших установках, то потреба у вугіллі, газі, нафті тощо може повністю відпасти. В офіційному Twitter інституту вчені вітають колег із досягнутим результатом.

Як повідомлялося, досягнутий протягом 2015 року революційний прорив у технологіях альтернативної енергетики (це, насамперед, стосується ФРН) та впровадження революційних систем енергоспоживання загалом в усіх країнах Центральної та Західної Європи суттєво знижує попит на вуглеводні.

Ще одним фактором падіння на світовому ринку нафтопродуктів, який почав активно проявлятися у 2015-му, але наразі не дає відчутного впливу, є впровадження моди на електромобілі, чому активно опираються найбільші гравці світового автопрому та нафтотрейдери.

Читайте: Венесуела, Алжир і Росія – троє найбільших жертв падіння цін на нафту

БЕЗ КОМЕНТАРІВ