Від рішення громади залежатиме доля перейменування столичної вулиці

У Києві триває громадське обговорення рішення Київради щодо перейменування вулиці Льва Толстого на честь  мецената і громадського діяча Євгена Чикаленка. Про це нагадав на своїй сторінці у Facebook блоґер Зен Антіпоп.

«У Києві і так вже існує забагато топонімів з ім’ям російського письменника Толстого (на сьогодні аж три), натомість жодної вулиці досі не названо на вшанування одного з ініціаторів створення Української Центральної Ради, визначного громадського діяча, благодійника, мецената української культури Євгена Чикаленка», – нагадує він.

Євген Чикаленко

Довідка: Ім’я Євгена Чикаленка свого часу було добре відоме в Україні та поза її межами. Однак за радянських часів його майже забули. Він був визначним громадським діячем, благодійником, меценатом української культури, агрономом, землевласником, видавецем, публіцистом.

На його гроші видали «Русско-український словарь» Уманця-Комарова. Чикаленко допомагав журналу «Киевская Старина», фінансуючи винагороду (1000 крб) за найкраще написану історію України та сплачуючи гонорари за українські твори письменства, друковані в «Киевской Старине. Оганізував у Львові фонд ім. Мордовця для допомоги українським письменникам, фінансував тижневик РУП «Селянин», став головним фундатором «Академічного Дому» у Львові. 1908 року був ініціатором заснування Товариства Українських Поступовців та його фактичним головою. Помер в еміграції, заповівши розвіяти його прах у рідному селі Перешори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ