Таран
Сергій Таран, директор Центру політичних та соціологічних досліджень

«Введення в Україну миротворчої місії ООН буде можливе в разі повної неефективності Мінських угод, проте це все повинен підтвердити цілий світ». Таку думку виданню Інформаційний Акцент, коментуючи можливість введення на Донбас миротворчої місії ООН, висловив політолог, директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран.

На думку політолога, Україні буде важко домогтися залучення миротворців ООН, адже Росія виступає проти будь-якої міжнародної присутності в зоні антитерористичної операції: «Така місія має бути затверджена Радою Безпеки ООН, і Росія як член цієї ради буде блокувати ці резолюції, наголошуючи на їхньому виконанні Мінських угод».

Попри це, на думку експерта, навіть розуміючи, що міжнародну місію буде доволі складно провести, Україна має просувати цю ідею, адже такі заяви є частиною дипломатичної гри для подальшого тиску на Росію: «Україні в будь-якому разі це питання ставити потрібно, бо вона ніби каже світові, що на відміну від Росії, виконує Мінські угоди. Тому українська влада має просувати це як альтернативу Мінським угодам, при цьому наголошуючи, що угод потрібно дотримуватися».

Коментуючи можливе введення миротворців на Донбас, політолог підкреслив, що це значно зменшило би шанси на продовження війни в Україні.

«Росія буде воювати вже не проти України, а проти озброєних громадян інших країн, які готові дати відсіч. Не думаю, що для Росії це робити буде легко, оскільки вона і так потерпає від санкцій. Я переконаний, що наявність такої місії значно спростить дорогу до миру. Але треба розуміти, що це вимагатиме від світу більшої відповідальності, а світ поки що брати таку відповідальність не готовий».

Також експерт додав: «Я також не виключаю того, що миротворча місія в Україні буде теоретично можлива після зміни політичної влади в США – звичайно, не наступного року, але це все-таки колись настане».

Нагадаємо, новий Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко заявив, що Україна має намір домагатися введення в країну миротворчої місії ООН.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ