вибори
Вибори у Харкові фальсифікували, прикриваючись діареєю, стверджують у «Самопомочі»

Попри те, що місцеві вибори в Україні вже давно минули, й пристрасті навколо минулорічних перегонів дещо стихли, час від часу з’являються чергові заяви про порушення. Зокрема, один зі спонсорів «Самопомочі» Всеволод Кожем’яко оприлюднив відео, яке свідчить про фальсифікацію місцевих виборів у Харкові, пише Українська правда.

Записи нібито зроблені в ніч виборів, тобто з 25 на 26 жовтня 2015 року.

«На них група «товаришів» на чолі з заступником голови Ленінського РДА Оленою Гунбіною займається підтасовкою результатів виборів на користь партії «Відродження» на кількох виборчих дільницях», – заявив він.

«На цих дільницях був обраний керівник РДА Ленінського району, широко відомий у вузьких колах , в минулому сепаратист, а нині найбільш проукраїнський з усіх українців на землі товариш Мусеєв (керівник бюджетної комісії міської ради)», – додав Кожем’яко.

На записі чути, як Гунбіна просить просить співрозмовників «краще подумати» над результатом в одній із комісії. «Це ж ми вже подумали», – відповіли їй. «Значить, ще краще треба подумати», – зауважила Гунбіна.

Крім того, на іншому записі помічник Мусеєва Наталя Чередник  просить невідомих зробити чисті бланки протоколів з печаткою, каже, що безпорядок на дільниці їм вигідний, бо по тій дільниці погані результати.

На записі також є розмова, яка свідчить про те, що голова комісії 383 в порушення закону з печаткою ходила до Гунбіної і має знову таємно від «Самопомочі» покласти її у сейф. А коли «Самопоміч» викликала міліцію, Гунбіна радить викликати для голови «швидку», бо лише голова може відкрити сейф. «От вона не приїде, її швидка забере, сейф ніхто більше відкрити не може», – радить Гунбіна.

Пізніше на запису директор школи з 383 дільниці Ірина Стеценко звітувала: «Олено Володимирівна, у нас просто була діарея у людини, вона просто сиділа в туалеті, вона не могла відкрити сейф. Через чорний вхід, поки вони («Самопоміч», – ред.) стояли біля центрального, я впустила людину (з печаткою, – ред.)… нам потрібне звання народних артистів… але ми вистояли, Олено Володимирівна. Ми їх («Самопоміч», – ред.) зараз виставимо дурнями, бо вони ж міліцію викликали, а ми відкриєм сейф, а печатка лежить там», – зазначила Стеценко.

Ці записи є у матеріалах кримінальної справи, порушеної у Харкові за фактом фальсифікацій виборів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Самопоміч» заявляла про фальсифікації виборів у Кривому Розі.

Криворізький міськвиборчком оголосив кандидата від «Опозиційного блоку», чинного мера Юрія Вілкула переможцем другого туру виборів міського голови. За результатами підрахунку голосів Вілкул набрав 49%, Милобог – близько 48%. Розрив між кандидатами становить всього 752 голоси (демократичні сили вважають, що штаб Вілкула «накрутив» їх саме на спецдільницях). 18 листопада на засіданні Криворізької міськради Вілкулу вручили посвідчення мера.

Водночас у Кривому Розі почалися масові акції протесту, на яких люди вимагали визнати вибори недійсними. У МВС відкрили кримінальне провадження за фактом фальсифікацій на виборах у Кривому Розі, штаб Вілкула також звинувачували у поширенні передвиборчої «чорнухи».

Верховна Рада призначила позачергові вибори мера Кривого Рогу Дніпропетровської області на 27 березня.

Читайте: Спроба №2: Милобог іде на вибори мера Кривого Рогу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ