Жителі будинку не зможуть отримати компенсацію з міського бюджету

У приватному одноповерховому будинку на чотири квартири в Миколаєві 20 вересня стався вибух. Внаслідок інциденту семеро осіб госпіталізовані. Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Олександра Герасименя. 

Вибух подальшим горінням пролунав близько 8:14 ранку на вулиці Севастопольській, 43/1.

«Газові прилади були вимкнені. Малоймовірно, що це був вибух газу. Зараз розглядається версія вибуху якоїсь суміші або пороху. У будинку зруйновані внутрішні перегородки, утворилися тріщини на зовнішній стіні», – повідомив Герасименя.

На місці події працює воєнізований аварійно-рятувальний загін, який зміцнює будівлю, щоби вона не зруйнувалася повністю.

За даними видання НикВести, чоловік близько 30 років отримав опіки 80% тіла.

Представник газової служби, яка працювала на місці події, підтвердив, що причиною вибуху став не витік газу, а невідома вибухова речовина.

«Щось таке, якась вибухова речовина. Ми туди заходили з розвідкою – стіни не посічені, гранату виключають, але щось вибухнуло таке. Залишків балона немає, може, якусь каністру слідчі знайдуть або якийсь боєприпас. Газові прилади цілі, все в порядку з розведенням. У цій кімнаті тільки конвектор був, але епіцентр тут, усе вигоріло, все чорне», – розповів він.

Жителі сусідніх квартир не чули запаху газу, який би міг стати причиною вибуху.

На робочій нараді у заступника міського голови з цього питання заявили, що жителі будинку, де стався вибух, не зможуть отримати компенсацію з міського бюджету.

«Ситуація класифікується відповідно до державного класифікатора як надзвичайна ситуація техногенного характеру, об’єктового рівня реагування – тобто гроші з резервного фонду на цю ситуацію використані не будуть», – сказав Герасименя.

Місто також не зможе виділити з резервного фонду грошову компенсацію постраждалому чоловіку і сусідам, чиї квартири суттєво пошкодило вибухом. За попередніми даними, збиток оцінюється у менше 6,4 мільйона гривень.

Водночас департамент соцзахисту після проведення оцінки підготує проект рішення про  виділення матеріальної допомоги жителям будинку, який розглянуть на позачерговому засіданні виконкому.

Жителів усіх чотирьох квартир тимчасово відселять. Надання житла потребують лише дві людини – мати і дочка, які мешкали в першій квартирі.

Мешканець оселі, де стався вибух, не був там прописаний. Наразі міська влада шукає власницю.

Про придатність будинку для подальшого проживання можна буде говорити після висновку Департаменту ЖКГ. Обстеження будинку відбудеться після завершення рятувальних робіт і слідчих дій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ