За фактом вибухів на сладах боєприпасів порушені два кримінальних провадження, каже Матіос

За фактом пожежі на складах з боєприпасами на Харківщині порушені два кримінальних провадження. Про це  повідомив заступник Генерального прокурора, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає УНН.

«На місце події виїхала група прокурорсько-слідчих працівників Головної військової прокуратури, ГСУ СБУ для організації та розслідування кримінального провадження, яке зареєстроване за 113 статтею ККУ, що кваліфікує цю подію як диверсію. Військовою прокуратурою окрім того, що внесена (до ЄРДР, – ред.) стаття 113 ККУ, СБУ внесено і зареєстровано кримінальне провадження за частиною 3 ст. 425 ККУ – це недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду», – сказав Матіос.

Процесуальне керівництво у обох провадженнях здійснює Головна військова прокуратура.

Матіос водночас наголосив, що говорити про випадковість чи недбалість навряд чи доречно.

«Ми зобов’язані розглянути обидві версії. Перша пріоритетна – про вчинення диверсії, інша – це недбалість службових осіб, які виконали чи не виконали свої службові обов’язки щодо охорони арсеналу боєприпасів», – наголосив він.

За його словами для гасіння пожежі мобілізовані всі наявні одиниці пожежної техніки, зокрема, броньований контингент ЗСУ – пожежні самохідні установки, а також всі особові сили Управління Служби безпеки у Харківської області, Нацполіції та військового гарнізону Військової прокуратури.

Головний військовий прокурор України також уточнив, що осколки від вибухів артилерійських і танкових снарядів на Харківщині можуть загрожувати понад 35 тис. осіб.

«Штабом, який очолює губернатор чи голова Харківської ОДА, комісією Міноборони, а також представниками правоохоронних органів визначено можливі місця розльоту осколків і можливі місця загроз для населення», – сказав Матіос.

Зокрема, за його словами, можливу загрозу може становити розльот осколків для населення міста Балаклія, с.Борщівка, с.Вербівка і с.Яковенкове.

Як відомо, вночі 23 березня почалися вибухи на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік від міста Балаклія Харківської області. За словами глави Миноборони Степана Полторака,  пожежа триває на третині полігону. Станом на ранок загасити її не вдалося. Була оголошена евакуація жителів з 5-кілометрової зони. У цілому, евакуювали близько 20 тисяч мирного населення. Жертв немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ