Військовослужбовець дозволив пройти стороннім людям на територію частини, де зберігалися боєприпаси

Офіцера військової частини в Калинівці оштрафували на 2465 гривень за неналежне виконання своїх обов’язків, що могло спричинити пожежу на складі боєприпасів у вересні цього року. Про це йдеться в повідомленні військової прокуратури Центрального регіону України.

Зазначається, що офіцер дозволив пройти стороннім людям на територію частини, де зберігалися боєприпаси.

«Встановлено, що вказаний старший офіцер, будучи військовою службовою особою, порушив статутні вимоги, 26 вересня 2017 неналежно виконував свої службові обов’язки щодо здійснення контролю за станом пропускного режиму, дотримання порядку допуску особового складу і техніки на адміністративно-господарську і технічну територію зазначеної військової частини, в результаті чого працівниками приватного підприємства, зокрема, було здійснено переміщення заборонених легкозаймистих речовин і пожежонебезпечних предметів на технічну територію військової частини, де безпосередньо зберігалися боєприпаси до танкових гармат», – йдеться в повідомленні.

9 листопада щодо нього було складено адмінпротокол за ч.2 ст.172-15 КУпАП «Недбале ставлення до військової служби», а на наступний день суд ухвалив залучити його до адміністративної відповідальності зі сплатою штрафу в розмірі 2465 грн.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, увечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі села Калинівка Вінницької області. Склади почали вибухати. Через пожежу евакуювали понад 30 тисяч осіб. За даними ДСНС, унаслідок вибухів були травмовані дві людини.

Слідство розглядало такі версії пожежі в Калинівці – неналежні умови зберігання боєприпасів, неналежне виконання своїх обов’язків посадовими особами та диверсія з боку осіб, які мали доступ до складів з боєприпасами.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що основною версією слідства у справі про пожежу на складі боєприпасів у Калинівці є диверсія.

За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, із недоліків, що їх вже встановило слідство, – несправна пожежна сигналізація, а також забезпеченість технічними засобами охорони лише на 50%. Він уточнив, що на безпеку військових складів у Калинівці освоїли лише 2 мільйони гривень, хоча за поточний рік на це спрямували понад 25 мільйонів.

28 вересня прем’єр Володимир Гройсман заявив, що сапери очистили від вибухонебезпечних предметів прилеглі до військової частини населені пункти й евакуйовані вже можуть повертатися додому.