Сланцевий газ
Учені дійшли таких висновків після комп’ютерного та статистичного моделювань

Видобуток сланцевого газу шляхом фрекінґу (з використанням закачування діоксиду вуглецю замість води в пласт) може бути корисний природі. Про це йдеться в дослідженні вчених зі США і Франції.

Учені дійшли цих висновків після комп’ютерного та статистичного моделювань. У них дослідники імітували умови видобутку сланцевого газу за допомогою фрекінґу, що використовує різного типу речовин. Це пов’язано з тим, що рідина в порах порід більше перешкоджає вилученню метану, ніж діоксид вуглецю.

Хоча спочатку відмінність у продуктивності родовища в разі використання двох типів речовин спостерігатися не буде, з плином часу (у міру виснаження пласта) застосування діоксиду вуглецю дозволить зберегти максимально допустимий робочий час свердловини на високому рівні.

Довідка: Фрекінґ – технологія видобутку горючого газу з природних кам’яних родовищ. Передбачає нагнітання у породи великих кількостей води під великим тиском, що спричиняє тріщини у породі, а потім закачування суміші води та твердої речовини (дрібнозернистий пісок та невеликі кількості інших додатків, відомих як хімічні речовини для фрекінґу, які допомагають утримувати тріщини відкритими) у свердловину і через перфоратори в обсадженні у сланцеву породу для видобутку нетрадиційних видів викопного палива (метан вугільних пластів, ущільнені пісковики та сланцевий газ).

Читайте: Хвойні ліси гірше борються з глобальним потеплінням

БЕЗ КОМЕНТАРІВ