Наказ про звільнення Наталії Янчик на руки не дали

Адвокат виховательки табору «Вікторія» Олексій Чорний заявляє, що підзахисна Наталія Янчик не може бути відповідальною за пожежу, внаслідок якої загинули троє дітей. 10 серпня вона подала заяву на звільнення з 24 серпня. Про це пише Українська правда.

За його словами, виховательку Наталю Янчик на початку 2017 року призначили відповідальною за протипожежну безпеку.

«Наказом, яким на неї була накладена відповідальність, також вказується, що заступник директора табору повинна організувати проведення навчання, інструктаж. Наказ у 2017 році посилається на нормативно правовий акт, який уже був скасований. Тобто це правила пожежної безпеки», – сказав він.

«На вихователя, яка не є спеціалістом в питанні пожежної безпеки, чи спеціалістом в питаннях техніки, непідготовленого, не проінструктованого, ненавченого було покладено відповідальність чисто формально».

Також він додав, що 10 серпня Янчик подала заяву на звільнення з 24 серпня.

«Це було пов’язано з тим, що закінчується дитяча зміна. Заяву у неї не приймають, а залишають на столі у заступника директора. Після 24 серпня вона фактично припиняє виконувати службові обов’язки. До моменту пожежі вона вже більше 2 тижнів не працювала», – розповів він.

Але, за його словами, наказ про звільнення їй на руки не видали.

«У неї підтвердження того, що її звільнили немає. Але факт того що вона не ходила на роботу є. Це підтверджується показами свідків, її свідченнями. У неї сьогодні (22 вересня, – ред.) мало бути весілля. Є документи, що це підтверджують. Є запис у РАГСі», – сказав він.

Адвокат додав, що після її звільнення, нікого не призначили відповідальним за протипожежну безпеку.

«Ми будемо чекати пожежно-технічної експертизи. Тобто що було причиною. Але навіть у приписі вказано, що вона не виконала вимог припису, що потягнуло за собою цю трагедію. Я впевнений, що причиново-наслідкових зв’язків між виконанням чи не виконанням нею своїх обов’язків і трагедією немає», – заявив Чорний.

Він висловив думку, що коло підозрюваних може розширитися.

«Тут є ще один пласт, який не входить в сферу мого захисту. Але впродовж короткого проміжку часу були профінансовані для цього табору великі кошти, в тому числі, і на систему протипожежної безпеки. А чи були вони реально витрачені на цю справу чи ні, цим в першу чергу має займатися слідство: як вона будувалася, чи були дотримані норми, чи можна розміщувати дітей в таких дерев’яних спорудах», – сказав він.

Адвокат також наголосив, що арештована вихователька не є настільки потенційно небезпечного особою, яку треба утримувати в СІЗО.

«Стратегія захисту буде в тому, щоб показати, що це не та особа, яка повинна відповідати за ці події», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент,  народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що відповідальною за пожежу в одеському дитячому таборі «Вікторія» хочуть зробити вчительку Наталію Янчик.  Суд вже обрав для неї запобіжний захід – утримання під вартою без права внесення застави.

Як відомо, в ніч на 16 вересня у дитячому таборі «Вікторія» в Одесі згоріла двоповерхова дерев’яна будівля. Вогонь повністю знищив будинок, в якому на момент пожежі перебували 42 дитини. Внаслідок надзвичайної події загинули троє дітей, ще трьох – доправили до лікарні. Ще одна дитина перебуває у розшуку.

Державна служба з надзвичайних ситуацій вважає імовірною причиною пожежі в дитячому таборі «Вікторія» в Одесі несправність електроприладів в кімнаті виховательки.

За даними ЗМІ, в родині директора муніципального дитячого табору «Вікторія» Петроса Саркісяна відбулися цікаві збіги обставин. Його 28-річний син Саркіс Саркісян під час ремонту табору придбав дорогу нерухомість. Зокрема, 7 травня 2015 року Саркісян-молодший купив готельно-ресторанний комплекс «Шик і Дим» у Вапнярці Лиманського району Одещини. Зараз заклад працює під вивіскою «Комфорт».

20 вересня активісти штурмували будівлю Одеської міськради. Вони вимагали відставки мера Одеси Геннадія Труханова та розпуску міськради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ