За словами Ірини Луценко, президент пропонує залишити в дії вигідні для України угоди

Президент Петро Порошенко закликає Кабінет Міністрів провести інвентаризацію усіх багатосторонніх угод між членами Співдружності Незалежних Держав, щоби денонсувати окремі договори між цими країнами. Водночас глава держави пропонує залишити в дії ті угоди, що є вигідними для України. Про це повідомила під час Погоджувальної ради в парламенті представник Президента у Верховні Раді Ірина Луценко, передає Українська правда.

За її словами, пропонуючи вийти з органів Співдружності незалежних держав, Порошенко воліє зберегти угоди про визнання дипломів, визнання працевлаштування і договір про транзит та інші, «які будуть необхідні для роботи України та економіки України».

Ірина Луценко пояснила, що часткове припинення співпраці з СНД обумовлене відмовою цього об’єднання визнавати агресію Росії.

Нардеп нагадала також про ініціативу президента припинити дію окремих положень угоди про дружбу з Росією і зазначила, що зробити такий крок Україні дозволяє стаття 75 Віденської конвенції про міжнародні договори 1969 року.

Нагадаємо, 12 квітня на відкритті 11-го Київського безпекового форуму Порошенко заявив, що запропонує Верховній Раді припинити дію окремих положень договору про дружбу з Росією та вийти з усіх статутних органів СНД.