Вища рада правосуддя задовольнила клопотання ГПУ про взяття під варту судді

Вища рада правосуддя задовольнила клопотання Генеральної прокуратури України про взяття під варту судді Суворовського районного суду Одеси Костянтина Бобовського. Про це пише Слово і Діло.

ГПУ підозрює Бобовського у вимаганні та бажанні отримання неправомірної вигоди за рахунок учасників справи, яку він веде.

Генпрокуратура просила про запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, оскільки слідство вважає, що він може чинити тиск на свідків і користуватися зв’язками у правоохоронних органах, щоб уникнути правосуддя.

Також правоохоронці підозрюють, що суддя може спотворити або знищити докази і чинити тиск на суддів, на яких перерозподілено справу, у якій Бобовського підозрюють у скоєнні неправомірних дій.

Крім того, є оперативні дані, що суддя може виїхати за кордон і переховуватися від органів слідства.

Слід зазначити, що це перший випадок, коли Вища рада правосуддя розглядала питання надання згоди на ув’язнення судді, оскільки до початку реформи судочинства питання недоторканності суддів було в компетенції Верховної Ради України

Вища рада правосуддя розпочала роботу 12 січня 2017 року, і це перша справа, яку їй передала прокуратура про згоду на утримання судді під вартою. Відповідно до закону, ВРС ухвалює рішення про звільнення суддів із посади і дає згоду на затримання чи арешт судді.

Читайте: Вища рада правосуддя вважає недоцільним створювати антикорупційні суди

БЕЗ КОМЕНТАРІВ