Громадськість вимагала створення системи антикорупційних судів, що розглядали би справи чиновників, яких підозрюють у корупції

Під час засідання 9 березня Вища рада правосуддя ухвалила консультативний висновок, згідно з яким проект закону «Про антикорупційні суди» визнається неконституційним, а його ухвалення парламентом – недоцільним. Відповідний документ спрямують до Верховної Ради, передає Українська правда.

Як відомо, громадськість вимагала створення системи антикорупційних судів, які б розглядали справи чиновників, яких антикорупційні органи підозрюють у корупції. У грудні минулого року до президента Порошенка спрямували листа з відповідною вимогою. Звернення підписали Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архиєпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, акторка Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан.

«Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не лише Вищого антикорупційного суду, як це передбачено законом «Про судоустрій і статус суддів», – наголошувалось у документі.

Законопроект №6011 ініціювали народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук.

Довідка: Вища рада правосуддя надає обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів, узагальнює пропозиції судів, органів та установ системи правосуддя стосовно законодавства щодо їх статусу та функціювання, судоустрою і статусу суддів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, громадський рух «Чесно» спільно із Центром протидії корупції та Автомайданом 9 березня презентували  антирейтинг кандидатів у Вищу раду правосуддя. З’ясувалось, що кожен третій кандидат у ВРП має сумнівне минуле, 16 з 44 кандидатів порушили щонайменше один критерій доброчесності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ