За словами Сергія Горбатюка, коли Луценку ставлять питання про подання у справі скрапленого газу та Сергія Курченка, він опирається на доповідну в справі про вишки

Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що керманич ГПУ Юрій Луценко маніпулює даними, коли говорить, що отримував відповідь від його відомства про відсутність подання на притягнення нардепа Юрія Бойка до кримінальної відповідальності. Про це пише Українська правда.

Горбатюк підкреслив, що подібні маніпуляції генпрокурор використовує не вперше.

«Насправді ситуація розвивалася наступним чином: те подання, яке передавав Сергій Лещенко, воно складалося у кримінальній справі за підозрою Курченка (Сергій Курченко, – ред.) у кримінальній справі щодо скрапленого газу, де у 2015 році готувалися відповідні процесуальні документи», – пояснив він.

Горбатюк зазначив, що  цю справу його підрозділ ніколи не розслідував.

З червня по вересень 2016 року департамент спецрозслідувань займався справою про так звані «вишки Бойка», яку передав сам Луценко. Але через три місяці подав запит щодо результатів розслідування та про наявність підстав для притягнення до відповідальності Бойка.

«У відповідь ми складаємо доповідну записку про те, що  наразі в матеріалах справи немає свідчень про підписи Бойка в тих чи інших документах, які могли б свідчити про його причетність, однак слідчі напрацювали та бачать перспективу у розслідуванні справи щодо виконавців та керівництва Міністерства енергетики, тобто самого Бойка», – сказав Горбатюк.

Він додав, що після такої доповідної через кілька днів прийшла постанова про визнання розслідування неефективним та про передачу справи до військової прокуратури.

«Це рішення було незаконним, з елементами фальсифікації, оскільки провадження ніхто не вивчав, і ми його оскаржили. Але оскаржувати ж ми могли тільки генпрокурору, і він нам відмовив у задоволенні скарги, по суті її не розглянувши», – розповів начальник департаменту спецрозслідувань.

За його словами, у подальшому його доповідна неодноразово використовувалася Луценком  для маніпуляцій.

«Використовуються маніпуляції з цією доповідною запискою. Бо коли йому ставлять питання про подання у справі скрапленого газу та Курченка, він опирається на доповідну Горбатюка  у справі про вишки», – додав Горбатюк.

При цьому він зазначив, що генпрокурор оприлюднював лише окремі частини доповідної, де не вказується, що є перспективи для розслідування у справі Бойка, а слідчі можуть прийти до рішення щодо його відповідальності у майбутньому.

«Тобто, щодо подання, яке йому надав Лещенко (нардеп Сергій Лещенко, – ред.), до нас ніякого запиту не направлялось і направлятися не могло, бо цю справу розслідували інші підрозділи, тому такі твердження генпрокурора є неправдивими», – додав Горбатюк.

Раніше нардеп Сергій Лещенко запитав Юрія Луценка, чому він не підготував подання на притягнення до кримінальної відповідальності Юрія Бойка у справі корупційних схем щодо скрапленого газу олігарха Сергія Курченка. Генпрокурор відповів, що отримав відповідь від начальника департаменту спецрозслідуваннь про відсутність підстав для цього.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Україна має намір продати дві так звані «вишки Бойка» – бурові установки для видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі – які були заарештовані в 2015 році.

Також, за його словами, ГПУ на даному етапі слідства не має доказів причетності лідера фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка до корупційної схеми, пов’язаної з покупкою двох самопідйомних бурових установок.

Читайте: Луценко підриває позицію України в міжнародних судах – юристи

Нагадаємо,  2011-2012 рр. «Чорноморнафтогаз» придбав дві СПБУ п’ятого покоління («Петро Годованець» і «Незалежність», зроблені в Сінґапурі компанією Keppel FELS), заплативши за них близько 800 млн доларів. Під час окупації Криму Росія захопила ці бурові установки. При цьому вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова. У грудні 2015 року РФ відвела «вишки Бойка» ближче до окупованого Криму.

23 грудня 2015 року Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт «вишок Бойка». У січні 2017 року український суд заарештував захоплені Росією бурові установки.

У травні минулого року Генпрокуратура заявила, що слідством не встановлено фактів підписання від імені Юрія Бойка документів щодо проведення закупівель бурових установок.