Експерт: у заяві Трампа в ООН був позитивний сигнал для України

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, коментуючи Слову і Ділу виступ лідера США на Генасамблеї ООН, наголосив на позитивному сигналі для України.

Як зауважив фахівець, у виступі Трампа було багато публічної риторики: «Працювати на благо Америки, заклик захищати та поважати кордони, боротися з тероризмом, знищити КНДР – важливі, гучні заяви, але спрямовані радше на внутрішнього користувача, на виборця».

«Звичайно, епатаж Трампа був спрямований на питання Північної Кореї, врегулювання гарячих точок. Через кому він згадав і про Україну. Це важливо для нас, хоч і не було ключовою фразою. Але головна його теза в іншому», – підкреслив Пашков.

За його словами, основною темою промови американського лідера стала реформа ООН.

«Зараз це не просто заява про реформування. Ці зміни вже підтримали 140 країн. І це дуже важливо, що в світі є розуміння того, що необхідна радикальна реформа не лише в частині самого апарату та скорочення витрат, але й більшою мірою у функціюванні Радбезу, що для нас дуже цінно. Є бажання перебудуватися на формат, щоб одна країна більше не могла блокувати позицію всієї Ради безпеки. А це безпосередньо стосується України», – зауважив експерт.

На його переконання, Кремль передбачав, що за реформою ООН прихований саме такий напрям. І, очевидно, Росія блокуватиме цей рух.

«У цьому був певний прихований сенс, тому що тема реформування зараз найбільше лякає РФ. Звичайно, для України це позитивний сигнал», – резюмував фахівець.

Читайте: Трамп готовий надати Україні летальну зброю

БЕЗ КОМЕНТАРІВ