Дострокові вибори призначені на 21 липня

Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, то до парламенту пройшли б партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність» і «Батьківщина», а також мають шанси подолати 5% бар’єр ще три політсили. Про це свідчать результати роллінгового дослідження, проведеного Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень ім.А.Яременко, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що «Слугу народу» готові підтримати 43,1% респондентів серед тих, хто визначився, і буде голосувати, «Опозиційну платформу – За життя» – 11,7%, «Європейську солідарність» – 9,2%, ВО «Батьківщина» – 9,1% опитаних.

Повідомляється, що з урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати 5% бар’єр партія «Голос», за яку готові проголосувати 4,9% опитаних, партія «Сила і честь» – 4,7%  і «Громадянська позиція» – 3,6%.

При цьому за представлену нині в парламенті фракцією Радикальну партію Олега Ляшка проголосували б 2,2% опитаних, за «Об’єднання «Самопоміч» – 1,9%, ВО «Свобода» і «Опозиційний блок – Партію миру і розвитку» – по 1,7%, «Громадянську платформу Надії Савченко» – 1,2%, «Національний корпус» – 1% респондентів, які визначилися зі своїм вибором.

Решта партій набрали б менше 1% голосів опитаних.

Повідомляється, що ролінгове дослідження передбачає проведення установчого опитування і періодичних (поволнових) оновлень бази даних опитування шляхом заміни частини анкет на більш нові.

Хвиля ролінгу – часовий проміжок збору нових даних для оновлення бази. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі роллінгу є зменшеною копією загальної вибірки.

В ході установчого опитування 15-19 травня був опитаний 2 тис. 121 респондент віком від 18 років з 24 областей та Києва, вибірка репрезентативна за статтю, віком і типом населених пунктів. Помилка вибірки 1,2-2,2%.

Під час першої хвилі роллінга 24-31 травня було замінено 250 анкет. Під час другої хвилі 1-7 червня було опитано 1670 респондентів по всій Україні (замінено 1000 анкет). Помилка вибірки не перевищує 2,2%.