Російські військові проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів

Викид хімічних речовин на заводі «Кримський титан», який розташований на окупованому півострові, спричинило пошкодження снарядами відстійників відходів підприємства під час тренувань підрозділів Збройних сил РФ. Про це повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

«13-19 серпня цього року під час тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю, підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Внаслідок влучень снарядів, зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму», – заявив Мотузяник.

Він також зазначив, що РФ «намагається приховати масштаб екологічної проблеми і уникнути відповідальності», тому дезінформує суспільство про реальний стан екологічної небезпеки на півострові

Як повідомляв Інформаційний Акцент, упродовж останнього тижня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом фіксували випадки отруйних хімічних викидів із заводу «Титан», що розташований в окупованому Криму. Зокрема, неподалік від КПВВ «Чаплинка» військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі.

Так званий глава республіки Сєрґєй Аксьонов повідомив, що 4 вересня вперше гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму. Робота заводу «Титан» була зупинена на два тижні, а у школах регіону оголосили позапланові канікули. З Армянська евакуюють дітей. Водночас, за словами Аксьонова, підстав для запровадження режиму надзвичайної ситуації в Армянську немає.

5 вересня стало відомо, що українські прикордонники скаржаться на нудоту та головний біль через випари невідомої речовини на заводі «Кримський титан».

Україна передала інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі окупованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.