Постанова Кабміну, яку оскаржувала Тимошенко, нині є нечинною

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і «Нафтогазу», яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго. Про це йдеться в повідомленні «Судово-юридичної газети».

Суд підтвердив незаконність постанови Кабінету міністрів №315 від 27 квітня 2016 року.

«Таким чином, ціна на газ, яка діяла 2,5 року відповідно до постанови КМУ №315, визнана незаконною. Як зазначає юридична спільнота, правові наслідки будуть дуже потужними: теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, а споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло», – йдеться в повідомленні.

Основним аргументом протиправності зазначеної постанови для суду стала необґрунтованість і незаконність тарифів на газ. Крім того, суд у своєму рішенні встановив порушення процедури ухвалення зазначеної постанови.

Нагадємо, у березні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва за позовом лідера партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко і громадського руху «Тарифна мобілізація» визнав протиправною і недійсною постанову уряду №315, яка встановлювала єдину ціну на газ на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Водночас, згідно з даними у базі на сайті Верховної Ради, вказана постанова є нечинною.  Розпорядження уряду, яке оскаржувала Тимошенко, втратило чинність на підставі постанови КМ № 867 від 19.10.2018.

Детективи Національного антикорупційного бюро проводять досудове розслідування схваленої Кабінетом міністрів формули формування ціни на газ у кримінальному провадженні щодо зловживання владою або службовим становищем.