Сьогодні, 13 січня,  роковини теракту поблизу Волновахи
Сьогодні, 13 січня, роковини теракту поблизу Волновахи

Україна вшановує роковини трагедії у Волновасі, пише 5 канал.  Рівно рік тому проросійські найманці завдали артилерійського удару з «Граду» по пункту пропуску мирних громадян «Бугас». Мітинг-реквієм пройшов на місці трагедії.

13 січня 2015 року, близько 14:30 бойовики з боку Докучаєвська обстріляли український блокпост під Волновахою, де в цей час перебував пасажирський автобус. В результаті загинули 12 пасажирів автобуса, ще 18 людей з травмами різного ступеня тяжкості були госпіталізовані.

18 січня 2015 року, в Україні, а також у багатьох містах світу пройшли чисельні марші пам’яті жертв обстрілу у Волновасі Донецької області.

Зокрема, у Києві відбулися одразу дві акції – Марш солідарності пам’яті жертв тероризму та Хода єдності пам’яті жертв терору. У Ході єдності, яка розпочалася опівдні від парку Шевченка взяли участь кілька десятків тисяч людей. Звідти люди пішки дійшли до Майдану Незалежності й тримали в руках запалені свічки, символіку України та плакати з написами українською та французькою мовами: «Я – Волноваха».

x31447.png.pagespeed.ic.mGwvR--Hqykr3hw1Tvzp
Рік тому в Києві відбулися одразу дві акції – Марш солідарності пам’яті жертв тероризму та Хода єдності пам’яті жертв терору

У січні минулого року спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на Донбасі, оприлюднила звіт свого розслідування трагедії у Волновасі. Як ідеться в документі, по блокпосту стріляли із північного чи північно-східного напрямку. Це територія, яку контролюють бойовики.

«СММ проведено комплексне обстеження, зосередивши увагу на п’яти кратерах, викликаних вибухами, що сталися під час інциденту. Обстеження включало всебічний аналіз двох конкретних кратерів, зокрема, розташованого за 10 метрів від пасажирського автобуса. За оцінкою СММ всі розглянуті кратери були викликані ракетами, випущеними з північно-північно-східного напрямку», – йшлося у звіті СММ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ