Apple
Згідно з рішенням уряду Ірландії, в 1991 і 2007 роках компанії Apple дозволили зменшити розміри податкових відрахувань

Єврокомісія змусила компанію Apple сплатити владі Ірландії недонараховані податки. Сума сягнула рекордних 13 мільярдів євро, передає ВВС Україна.

Антимонопольне розслідування, за підсумками якого ухвалили рішення, тривало три роки. З’ясувалось, що американська компанія отримувала необґрунтовані податкові пільги в Ірландії, що дозволяло їй платити значно менше податків, ніж конкуренти.

Згідно із законодавством ЄС, податкові органи окремих країн не мають права надавати податкові знижки обраним компаніям, оскільки це вважається незаконною державною допомогою. Проте, відповідно до рішення уряду Ірландії, в 1991 і 2007 роках компанії Apple дозволили зменшити розміри податкових відрахувань у цій країні.

Структура компанії дозволяла їй законно проводити міжнародні продажі через Ірландію і таким чином скористатися цими податковими пільгами.

У свою чергу, влада США піддала критиці розслідування, яке триває проти Apple та інших американських фірм.

Потенційно компанії Apple загрожує значно більша сума донарахованого податку, проте резерв її готівки перевищує 200 мільярдів доларів, отож із виплатою штрафу проблем бути не повинно. Тим не менше, після рішення суду компанія може переглянути свої рахунки.

До слова, Apple – не єдина компанія, що має сприятливі податкові умови в країнах Європейського Союзу. Останнім часом уряди різних країн часто звинувачують великі корпорації в ухилянні від сплати податків. Приміром, у Британії в ухилянні від сплати податків викрили Starbucks, Facebook, eBay, Google, Amazon і Microsoft. А в Італії вже кілька років поспіль намагаються оштрафувати дизайнерів Доменіко Дольче і Стефано Ґаббана.