«Тедіс Україна» на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростували

Гроші з монопольного дистриб’ютора цигарок «Тедіс Україна» виводили на структуру, якою керували люди українського політика та олігарха Віктора Медведчука. Йдеться про 2,5 млрд. доларів, що їх вивели з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу. Цей факт встановили слідчі Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, повідомляють журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

«Окремі суб’єкти господарювання, на які надавалась ця поворотна фінансова допомога, а потім скеровувалась далі на офшорні компанії – це фіктивні підприємства. Коли гроші перераховують на фіктивні підприємства, повернення їх бути не може», – розповів начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк.

Серед компаній, на які виводили гроші з «Тедіс» через договори про поворотну фінансову допомогу, є «Північно-східна добувна компанія».

«Ми приходили у всі компанії, які були адресатами цієї допомоги. Ми її не пов’язуєм з якимись політичними чи іншими постатями. І про Віктора Медведчука, як людину, яка може мати причетність до цієї компанії, я почув вперше».

Директором цієї фірми раніше працював юрист з орбіти Медведчука Микита Поз. Він також є співвласником компанії «Консул-Україна». Цю фірму вказав своїм місцем роботи на момент обрання до Верховної Ради нардеп від «Опоблоку» Тарас Козак.

Нардеп Козак входить до найближчого оточення Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Путіна та його громадського руху «Український вибір». Нардеп Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми «Схеми» зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.

Тарас Козак є міноритарним власником «Тедіс», з якого виводили кошти на «Північно-східну добувну компанію», раніше очолювану екс-керівником Козака Микитою Позом. Козак – бенефіціар кіпрської Havanor Management Limited, яка володіє часткою в «Тедіс». У розмові з журналістом програми «Наші гроші» Тарас Козак визнав, що є номінальним власником кіпріотів, які володіють «Тедісом», однак справжнього власника не назвав.

За даними «ЛІГА.нет», «Тедіс Україна» на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростували. Там також заявляють, що серед бенефіціарів «Тедіс» більше немає громадян Росії.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов’язують Медведчука з низкою бізнесових активів. Зокрема, постачанням в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу, мережею заправок і нафтопроводом «Прикарпатзахід транс», новими потужними постачальниками скрапленого газу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ