Дружина Порошенка відмовилася відповідати на запитання про диплом

Дружина Президента України Марина Порошенко отримала диплом із мистецтвознавства, який дозволив їй очолити Український культурний фонд. Щоправда, її колишня викладачка переконана – вона не може бути експертом у цій галузі. Про це йдеться у розслідуванні Посада для першої леді журналістів програми «Схеми».

В академії, де перша леді здобула кваліфікацію «мистецтвознавець-експерт», повідомили, що вона спочатку навчалася у формі екстернату, а згодом перейшла на заочне навчання.

Колишня викладачка Олександра Шпетна розповіла, що студентку Марину Порошенко на своїх уроках вона бачила рідко: «Вона разом із п’ятьма слухачами прийшла вчитися екстерном. Вони у мене були рівно тричі. Тож, як кажуть, у своїх колекціях вони, напевно, розбираються. А бути експертами-мистецтвознавцями ніхто з них, включно із Мариною Порошено, не може. Я взагалі від неї жодного слова не чула. Користі від цього така сама, якби вони просто купили диплом. Є папірці і все».

Олександра Шпетна – єдина викладачка, яка згадала таку студентку і яку вдалося знайти журналістам. Всі інші, названі ректором академії, а згодом відділом кадрів, не пригадали Марини Порошенко або не викладали у неї.

Водночас сам ректор академії Василь Чернець запевнив, що, навпаки, Марина Порошенко не лише регулярно ходила на лекції, а й нібито просила про додаткові заняття.

Група, до якої вона входила, складалася загалом з чотирьох студентів – разом із Мариною Порошенко. Чинний завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи цієї академії Віктор Карпов не зміг пояснити, чому була така невелика кількість. Наприклад, в останньому випуску магістрів на цій кафедрі було 42 студенти.

Окрім того, Карпов розповів журналістам, що Марині Порошенко не довелося писати дипломну роботу, оскільки «не було такої вимоги у академії до спеціалістів у той рік випуску».

Сама Марина Порошенко уникла запитання про свою студентську відвідуваність: «Я себе відчуваю як на допиті. Я в чомусь винна? Я зараз не відповім на це запитання, вибачайте».

Читайте: Дружина Порошенка очолила Український культурний фонд