Причини популярності певних пісень пов’язані з роботою «системи винагороди» людського мозку

Учені з Університету Джорджтауна з’ясували механізм у мозку, завдяки якому популярні пісні викликають у людей ейфорію. Про це повідомляє Naked Science.

Дослідники проаналізували 545 популярних пісень і виявили гармонійну структуру, загальну для багатьох композицій. Фахівці дослідили пісні з 1958 по 1991 рік, що входили в «гарячу сотню Billboard» (щотижневий топ-100 популярних у США пісень).

Ступінь популярності вимірювали, виходячи з позицій у рейтингах, яких змогла дістатися пісня і часу перебування на піку популярності.

На переконання науковців, ключ до популярності пісні – це комбінування звичних поєднань акордів і «гармонійних сюрпризів» у межах однієї композиції. «Сюрпризами» дослідники назвали рідкісні та незвичні для поп-музики гармонійні ходи, яких слухач не очікує. Наприклад, у західній естрадній музиці за акордом до-мажор найчастіше ідуть або соль-мажор, або фа-мажор. Якщо ж композитор змінить цю послідовність, слухач буде сприймати гармонію як «сюрприз».

У найбільш популярних піснях ці «сюрпризи» траплялися набагато частіше, ніж у піснях-аутсайдерах. Водночас у більшості хітів були присутні досить тривалі фрагменти звичних слухачеві гармонійних ходів.

Учені зробили припущення, що причини популярності такої схеми пов’язані з роботою системи винагороди людського мозку. Інші дослідження, проведені раніше, показали, що нова інформація викликає в організмі «дофамінову відповідь» – виділення нейромедіатора дофаміна, пов’язаного, зокрема, з відчуттям задоволення. Несподіваний гармонійний хід, за словами учених, може викликати ту ж реакцію.

Читайте: Музика і заробіток: що обіцяє українським юзерам соцмережа Ukrainians