У Блоці Петра Порошенка побоюються, щоби «Народний фронт» не пішов в опозицію

Зі стартом нового політичного сезону продовжились переговори про об’єднання команд Петра Порошенка й Арсенія Яценюка в єдину партію для участі у виборах. Щоправда, перемовини відбуваються повільно і складно. Хто стане на чолі новоствореної партії, досі не домовилися. Про це пише Українська правда.

Головним ідеологом об’єднання «Блоку Петра Порошенка» й «Народного фронту» називають голову РНБО Олександра Турчинова. Ядро нової політсили можуть скласти генпрокурор Юрій Луценко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, секретар РНБО Олександр Турчинов, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і екс-прем’єр Арсеній Яценюк.

Хто має очолити новостворену партію, досі не домовилися. У Яценюка виступають за те, щоби лідером був кандидат у прем’єри, а в БПП не виключають, що голів може бути кілька.

Поки що не вирішили навіть, на базі якої з політсил створювати партію. Спершу нібито запустять «громадський рух», а БПП і НФ в цей час почнуть об’єднувати місцеві осередки. Участь Віталія Кличка, який формально очолює БПП, у новому проекті не визначена.

«Спершу намагалися говорити так, щоб було дві сторони: Порошенко і БПП з одного боку, Яценюк і НФ – з іншого. Але так розмова далеко не пішла. Тепер окремо Порошенко, окремо Луценко, окремо Гройсман, окремо Яценюк, Аваков і так далі. Кожен намагається вибити більше для себе», – розповів один із близьких соратників Порошенка.

«Ніяких квот зараз немає. Нам аби першу десятку вибрати. Що не подивишся, а всюди є якісь питання до людей. Але найгірше буде з «мажоритаркою». По-перше, не всі хочуть іти від «партії влади», а, по-друге, не так вже й багато сильних кандидатів», – пояснив один із учасників переговорів з боку НФ.

У команді Порошенка вважають: «Якщо вдасться об’єднатися – то це до кінця року. Якщо до Нового року нічого не станеться – значить, не судилося».

Крім того, у Блоці Петра Порошенка побоюються, щоби «Народний фронт» не пішов в опозицію. Водночас чинний глава держави прагне стати єдиним кандидатом від влади на виборах, аби пройти на другий термін.

За словами джерел у БПП, у 20-х числах серпня «було сказано всім помиритись». У команді президента кажуть, що діє «інстинкт виживання: усі розуміють, що, якщо вони воюватимуть між собою, то їх винесуть».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ